Sesja ślubna w Gdańsku. 5 najciekawszych miejsc

Wybór miejsca na ślubną sesję  plenerową ma niebagatelne znaczenie dla charakteru zdjęć, które młoda para otrzyma. Ważne aby w danej lokalizacji czuć się komfortowo i swobodnie. Warto wybrać takie miejsca, z którymi wiążą się miłe wspomnienia. Zastanawiając się nad tym, gdzie w Gdańsku zrobić sesję ślubną można dostać małego zawrotu głowy. Ilość ciekawych plenerów jest naprawdę spora. Choć przeważnie pierwszym skojarzeniem jest Park Oliwski i ulica Mariacka, w tym artykule postaram się pokazać, że wachlarz możliwości jest imponujący. Przedstawiam 5 najciekawszych, moim zdaniem, miejsc na sesję ślubną w Gdańsku.

Gdańsk Stare Miasto

Sesja ślubna w Gdańsku na starówce to idealny pomysł dla miłośników architektury, starych kamienic, klimatycznych zaułków i bram. Główne Miasto z roku na rok pięknieje dzięki inwestycjom w rewitalizację kamienic i uliczek oraz zagospodarowaniu Wyspy Spichrzów. Dzięki temu ilość ciekawych plenerów systematycznie rośnie. W połowie czerwca 2017 r. uruchomiono kładkę na Ołowiankę, która wraz ze fantastycznymi schodami przy ulicy Wartkiej stały się moim “plenerowym odkryciem” poprzedniego sezonu. Należy też wspomnieć o  czarnej bryle Teatru Szekspirowskiego ze wspaniałym dziedzińcem i tarasem widokowym. A jeśli przyjdzie nam ochota złapać w kadr trochę zieleni wystarczy kawałek się przejść i odwiedzić okolice Kamiennej Śluzy. Soczysta zieleń, leniwie płynąca wśród bastionów Motława przeniesie nas w zupełnie w inną przestrzeń. Wybierając Stare Miasto warto zaplanować sesję plenerową na godziny poranne, zarówno ze względu na piękne światło jak i stosunkowo puste uliczki.

Sesja ślubna w Gdańsku w industrialnej odsłonie

Jeśli marzą się Wam zdjęcia, na których chcecie skontrastować białą suknię i idealnie dopasowany garnitur z przemysłowym tłem, okolice stoczni idealnie się do tego sprawdzą. Potężne dźwigi, surowe industrialne budynki, zardzewiałe ogrodzenia i bramy dodadzą mocnego i trochę drapieżnego charakteru. Świetnie sprawdza się kładka dla pieszych przy stacji Gdańsk Stocznia, z której rozciąga się fantastyczny widok na dźwigi. Wart uwagi jest także budynek Europejskiego Centrum Solidarności, w którym bez problemu można zrobić kilka ciekawych ujęć. Polecam również żółte przęsła wiaduktu nad torami łączącego Aleję Zwycięstwa z ulicą Jana z Kolna.

Górki Zachodnie i Wyspa Sobieszewska

Jest to jedno z moich ulubionych miejsc w Gdańsku, nie tylko jako plener do zdjęć, ale także jako wspaniałe miejsce do rodzinnych spacerów. Szeroka plaża i pas nadmorski są zdecydowanie mniej tłoczne niż plaże w Gdańskim Brzeźnie, Jelitkowie czy Stogach. Idealne miejsce na zdjęcia z morzem a nie z parawanami w tle;) Urozmaicony teren otaczającego lasu tworzy niesamowitą scenerię. Wyspa Sobieszewska to zdecydowany faworyt na romantyczną sesję ślubną niezależnie od pory roku.

TPK i Miejskie parki

W zestawieniu “Sesja ślubna w Gdańsku – 5 najciekawszych miejsc” nie mogło zabraknąć Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. To “Zielone Królestwo” pełne jest romantycznych dolin potoków i strumieni, zacisznych polan i urokliwych zbiorników wodnych. Jeśli marzycie o sesji zdjęciowej w otoczeniu przyrody TPK jest idealnym miejscem o każdej porze roku. Wiosną można się zanurzyć w soczystej zieleni i w dywanach kwiatów. Latem znajdziemy tu schronienie przed upałem i ostrymi promieniami słońca. Wrzesień i październik to feeria jesiennych barw.

Jeśli chodzi o miejskie parki, to nie da się ukryć, że najbardziej rozpoznawalnym i popularnym jest ten znajdujący się w Gdańskiej Oliwie. Niezaprzeczalnie piękny i różnorodny jest miejscem dziesiątek sesji ślubnych. W okresie od wczesnej wiosny aż po jesień, codziennie można spotkać tam przynajmniej kilka par nowożeńców. Jeśli jednak szukacie alternatywy do Parku Oliwskiego mam dla Was dobrą wiadomość w postaci kilku propozycji:) Terenów zielonych w Gdańsku jest co niemiara i co ważne odzyskują swój blask. Góra Gradowa i okolice Centrum Hewelianum, Park gen. Józefa Bema, Park Oruński, Park Reagana, Park w Brzeźnie z przylegającą nową promenadą przy Falochronie Zachodnim, okolice Twierdzy Wisłoujście to ciekawe i pełne potencjału lokalizacje na sesję plenerową. Warto je odwiedzić by się przekonać, że miejsca, które często mijamy jadąc na uczelnie lub do pracy mogą stać się urokliwym tłem do zdjęć ślubnych.

WRZESZCZ

Coś dla miłośników architektury i pięknie odrestaurowanych starych budynków. Podobnie jak gdańskie Stare Miasto, dzielnica Wrzeszcz przechodzi rewitalizacje. Stare budynki Garnizonu czy gdański browar stały się miejscami, do których warto zajrzeć. To samo tyczy się klimatycznych uliczek jak Wajdeloty, Kilińskiego, Grażyny. Jeśli lubicie miejski klimat i ciekawą architekturę warto pomyśleć o tej okolicy.

Podsumowanie

Sesja ślubna w Gdańsku? Jak najbardziej! Wybór miejsc na zdjęcia plenerowe jest naprawdę duży. W promieniu kilkunastu kilometrów mamy wiele możliwości: starówka, tereny stoczniowe, piękne miejskie parki i to co chyba najcenniejsze piaszczyste plaże otoczone lasami. Każda para znajdzie coś dla siebie. Najlepiej jeśli w wybranym miejscu czujecie się swobodnie i komfortowo, wtedy przy odrobinie wyobraźni i zaangażowania zarówno fotografa jak i Młodej Par powstaną ciekawe i niepowtarzalne fotografie. Fotografie, które staną się bezcenną pamiątką z Waszych pierwszych dni małżeństwa.

PODOBNE ARTYKUŁY z poradnika ślubnego:

2 comments

    1. Dziękuję za komentarz. Zgadza się w Gdańsku jest Stare Miasto. Dlatego też tytuł akapitu brzmi “Gdańsk Stare Miasto”. Słowo “starówka” (zgodnie ze SJP PWN) to najstarsza dzielnica miasta z zabytkową zabudową. Użyłem tego wyrażenia aby nie powielać w swoim tekście nazwy “Stare Miasto”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*