Sesja narzeczeńska. Dlaczego warto ją zrobić?

Sesja narzeczeńska lub lifestylowa staje się coraz bardziej popularna zarówno wśród przyszłych nowożeńców, jak i wśród par, które chcą uwiecznić na zdjęciach pewien etap swojego wspólnego życia. Jest świetną okazją do oswojenia się z aparatem fotograficznym a także stanie się źródłem zdjęć, które możecie  wykorzystać przy innych okazjach. Świetnie sprawdzi się jako pamiątka z początków waszej wspólnej drogi lub jako niebanalny prezent dla ukochanej osoby.
W dzisiejszym artykule przedstawię Wam powody, dla których warto umówić się na sesję narzeczeńską.

sesja narzeczeńska w lesie

Sesja narzeczeńska – zatrzymaj czas

Sesja narzeczeńska, podobne jak ślubna, lifestylowa czy rodzinna ma za zadanie uchwycić na zdjęciach chwile i momenty zarówno z wydarzeń ważnych, jak i z życia codziennego. Wydawać by się mogło, że sprawę „zatrzymywania czasu” na zdjęciach, rozwiązuje aparat w telefonie. Oczywiście jest to naturalne i jak najbardziej właściwe. Praktycznie każdy ma pod ręką smartfon a uruchomienie aplikacji do zdjęć czy nagrywania filmów zajmuje, co najwyżej kilka sekund. Jednakże są pewne ograniczenia i trudności wynikającej np. z zasięgu ręki osoby trzymającej telefon. 😉 Selfistick też może nie dać rady, jeśli chcemy pokazać całe sylwetki i otoczenie.

sesja narzeczeńska na wydmach

Czas pędzi, nie jest to z resztą żadne odkrycie, warto więc spróbować zatrzymać go na zdjęciach. Z własnego doświadczenia (prywatnego i zawodowego) wiem, że oglądanie fotografii zwłaszcza sprzed kilku lat potraf, jak mało co, wzbudzać emocje i przywoływać wspomnienia. Niejednokrotnie byłem świadkiem ogromnego wzruszenia, radości a także zadumy wśród osób oglądających zdjęcia swoje lub swoich bliskich, sprzed kilku lat. Często słyszę: „O rety! Kiedy to było?”, „Zupełnie już zapomniałam/łem o tej sytuacji”, „To był piękny dzień. Pamiętam…” itd. Nie mówią to tylko osoby oglądające zdjęcia sprzed 30 lat. Nierzadko są to ludzie oglądający fotografie sprzed 2/3 lat. Wydawać by się mogło, że przecież wszystko doskonale pamiętamy, ale czy jest tak w rzeczywistości?

zdjęcia z sesja narzeczeńska

Żyjemy w czasach i w miejscu, jakby nie patrzeć, spokojnych i radosnych. Warto, żyć pełną piersią i czerpać z życia garściami. Mamy możliwości rejestrowania naszego życia, i jego najlepszych momentów, w sposób prosty i łatwo dostępny. Warto zadbać, by nasze archiwum zdjęć nie było wypełnione wyłącznie zdjęciami typu selfie. 😊

sesja narzeczeńska nad morzem

Poznaj fotografa

Sesja narzeczeńska to także dobra okazja by lepiej poznać fotografa. Podpatrzeć jak pracuje, jakie ma nastawienie. Sprawdzić czy w jego towarzystwie czujecie się swobodne i naturalnie. Przekonacie się, czy potrafi tak poprowadzić sesję zdjęciową by była ona dla Was dobrą zabawą, podczas której nie będziecie się stresować obecnością aparatu fotograficznego. Zaprocentuje to podczas dnia ślubu, pełnego napięcia i stresu. Fotograf będzie osobą, którą znacie i której ufacie. Będziecie mieć pewność, że dobrze wykona swoją prace a zdjęcia ze ślubu będą wspaniałą pamiątką.

sesja narzeczeńska Gdańsk Stare Miasto

Sesja narzeczeńska jako próba generalna

Mała podpowiedź dla Pań. 😊 Świetnym pomysłem jest zgranie terminu makijażu próbnego z sesją narzeczeńską. Jest to dobra opcja by sprawdzić, jak make-up wygląda na zdjęciach. Zdarzyło mi się, że niektóre dziewczyny miały obawy by na sesję narzeczeńską robić pełny makijaż argumentując.: „Na co dzień się tak mocno nie maluję”. Zapewniam jednak, że profesjonalny make-up zawsze daje efekt „WOW”. 😉

sesja narzeczeńska Gdańsk Stare Miasto

Sesja narzeczeńska może być też namiastką plenerowej sesji ślubnej. Zobaczycie jak taka sesja wygląda. Nauczycie się jak stanąć i co zrobić z rękoma by dobrze wyglądać na zdjęciach. W przyszłości, na kolejnych sesjach zdjęciowych, stres i spięcie będzie o wiele mniejsze lub zupełnie zniknie a Wy będziecie czuć się swobodnie i komfortowo.

sesja narzeczeńska trójmiasto

Wykorzystaj zdjęcia

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej, możecie wykorzystać przy innych okazjach. Nierzadko zdobią one mieszkania lub inne przestrzenie, w których przebywacie. Można wykorzystać je również jako element dekoracji sali weselnej, zaproszeń, prezentacji multimedialnej, którą chcecie pokazać swoim gościom podczas przyjęcia. Często nowożeńcy wręczają, oprawione w ramy, zdjęcia z sesji narzeczeńskiej swoim rodzicom, w podziękowaniu za pomoc w organizacji ślubu.

zdjęcia z sesja narzeczeńska

Sesja narzeczeńska w praktyce

Niezależnie od rodzaju sesji zdjęciowej, którą mam przyjemność organizować, w pierwszej kolejności pytam jakie są oczekiwania i czy osoby, którym będę robił zdjęcia mają swoje pomysły na nią. Staram się nie narzucać swojej wizji, choć zawsze podpowiadam i pomagam w doprecyzowaniu szczegółów. Zachęcam do szerszego spojrzenia i niebanalnych pomysłów. Sesję narzeczeńską oczywiście można zrobić w tradycyjny sposób w formie np. spaceru po starówce lub odwiedzić kawiarnię, w której byliście na pierwszej randce. Można także trochę poeksperymentować, puścić wodze fantazji lub poszukać inspiracji w internecie. Dobrym pomysłem może być poranna sesja na piaszczystych wydmach. Zdjęcia w sadzie wśród kwitnących jabłoni. Nic również nie stoi na przeszkodzie by wyskoczyć na weekend w góry. Czemu nie?

Sesje w stylu lifestyle zyskują coraz większą grupę miłośników. Zdjęcia tego typu można zrobić w Waszym domu/mieszkaniu czyli w najlepiej znanym i najbliższym Wam miejscu. Bez pośpiechu, praktycznie bez pozowania, pokazać na zdjęciach Wasze codzienne rytuały i uczucia, którymi siebie obdarowujecie.

sesja lifestylowa

Podsumowanie

Sesja narzeczeńska? Czemu nie! 😊 Mam nadzieję, że zdołałem Was przekonać, lub utwierdzić w przekonaniu, że warto mieć świetne zdjęcia nie tylko ze ślubu. Oprócz oczywistej pamiątki w postaci zdjęć, sesja narzeczeńska oferuje kilka bonusów. Podczas niej lepiej poznacie fotografa. Zobaczycie jak wygląda sesja zdjęciowa. Nauczycie się jak dobrze wyjść na zdjęciach. Możecie ją wykorzystać jako próbę generalną przed jednym z najważniejszych dni w Waszym życiu. Zdjęcia, które otrzymacie śmiało możecie użyć jako upominek dla bliskich lub do dekoracji sali weselnej.
Jeśli chcielibyście przekonać się na własnej skórze jak wygląda sesja zdjęciowa a także mieć zdjęcia z wspaniałego czasu narzeczeństwa, napiszcie do mnie wiadomość, korzystając z formularza kontaktowego.

zdjęcia z sesja narzeczeńska

PODOBNE ARTYKUŁY z poradnika ślubnego:

 

 

6 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*