Plener we Wrzeszczu

Gdańsk Wrzeszcz – miejsce na plener, które “chodziło” mi po głowie od 2/3 lat. Miejsce, które dość dobrze znam – o ile może tak powiedzieć człowiek, który większość swojego życia spędził w Poznaniu i w jego okolicach. Miejsce, które po przeprowadzce do Gdańska zachwyciło mnie bardziej niż starówka. Miejsce tętniące miejskim zgiełkiem i dające od niego wytchnienie.

Niemal każdy spacer przynosił nowe małe odkrycia. Raz była to piękna kamienica, innym razem uroczy skwer. Niezliczone bramy, podwórka, zaułki. Wille na Jaśkowej i nowoczesne biurowce na Grunwaldzkiej. Niezliczona ilość lokalizacji na zdjęcia. Brakowało mi tylko Młodej Pary, której bliżej do architektury niż natury:) Młodej Pary, której bardziej marzył się plener z miejską zabudową w tle niż z zachodzącym słońcem na plaży. Znalazłem Ich, a właściwie to Oni znaleźli mnie:)

Nasz spacer rozpoczęliśmy przy Starym Maneżu w Gdańsku. Teren byłej jednostki wojskowej został gruntownie zrewitalizowany stając się centrum kultury i sztuki. Surowe ceglane ściany, rude stalowe kratownice dodają temu miejscu klimatu i charakteru. Następnie pojechaliśmy na teren byłego browaru w samym sercu gdańskiego Wrzeszcza. Obecnie kolejne budynki dawnego zakładu produkcyjnego są modernizowane. Powstaje nowe osiedle mieszkaniowe, łączące dawną architekturę z nowoczesnymi rozwiązaniami. Na koniec przeszliśmy wzdłuż kanału, w którym płynie rzeka Strzyża, do Parku Kuźniczki. W tym małym urokliwym zakątku zrobiłem Paulinie i Igorowi kilka zdjęć portretowych. Sesje zakończyliśmy w promieniach zachodzącego słońca. Jego ciepłe i miękkie światło sprawiło, że to piękne miejsce stało się także magiczne.

Cóż więcej pisać. Zapraszam na długo wyczekiwany plener Pauliny i Igora, którzy przysięgę małżeńską składali sobie kilka ładnych miesięcy wcześniej. Pewnego jesiennego, mglistego i pięknego dnia, ale to zupełnie inna historia 🙂
plener ślubny w gdańsku wrzeszczufotograf ślubny Gdańskzdjęcia ślubne Stary Manażślubna sesja plenerowa Stary Maneż Gdańskplener w Gdańsku Wrzeszczuzdjęcia ślubne na schodachzdjęcia ślubne na schodach Panna Młoda Park Kuźniczki Gdańsk Pan Młody Park Kuźniczki GdańskZdjęcia ślubne w Parku Kuźniczki - Gdańsk

PODOBNE ARTYKUŁY:

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*