Najpiękniejsze miejsca na sesję ślubną w Gdańsku! Wybierz idealny plener!

Bardzo wiele par młodych marzy o plenerze nad morzem. Jeszcze więcej zastanawia się, co tu zrobić, by urozmaicić sesję plenerową lokalizacją. Samo morze – choć piękne – może być dość monotonne, a cudownie byłoby mieć pamiątkę z pleneru w kilku różnych miejscach. Rozwiązaniem może być sesja ślubna w nadmorskim mieście. Jakim? Cóż, o piękniejsze niż Gdańsk naprawdę trudno! Oczywiście w przypadku sesji w tak charakterystycznym mieście macie wiele możliwości – możecie zdecydować się na sesje na plaży i np. w Parku Oliwskim, ale możecie też oddać cześć historii!

Od razu wiadomo, że to Gdańsk!

Jak Gdańsk, to morze – to oczywiste. Ale jeśli kochacie to miasto, pomyślcie też o jego charakterystycznych punktach. Stare Miasto jest pełne wspaniałych kamienic, taka sesja to będzie prawdziwa perełka architektoniczna. Ulicy Długiej nie sposób przecież pomylić z żadną inną! A jednocześnie wkomponowane w staromiejską architekturę nowoczesne budowle pozwalają na uchwycenie w kadrze dwóch różnych światów, oddalonych od siebie o zaledwie kilka kroków. Tutaj warto zdecydować się na godziny poranne, gdy jest mniej turystów i doskonałe światło.
Trochę bardziej współczesną historię można uchwycić na zdjęciach wykonanych w okolicy Stoczni Gdańskiej. Taki plener zachwyci miłośników industrialnych klimatów. Zdjęcia warto uzupełnić o okolice budynku Europejskiego Centrum Solidarności. Może również wewnątrz uda się wykonać kilka ujęć?
Jeśli brakuje wam w tym zieleni, to przejdźcie się do jednego z pięknych gdańskich parków. Jeśli zdecydujecie się na park w Oliwie, to warto wybrać się wzdłuż lasu, za Dolinę Radości, gdzie można wykonać niebanalną sesję plenerową na cudownych leśnych polanach.

Gdańsk nieznany tłumom

Jak każde miasto również Gdańsk ma miejsca mniej znane turystom, bliskie wyłącznie jego mieszkańcom i pasjonatom. Albo takie, które choć pozornie nie wyróżniają się niczym wyjątkowym (ot, plaża jak każda!), to dla pary młodej mają szczególne znaczenie. W tej drugiej sytuacji może to być pobliska plaża czy molo w Brzeźnie, a może nawet pętla tramwajowa! Wspomnienia nie wybierają przecież miejsc pod względem popularności. Za to na zdjęciach mogą wyjść niebanalnie.Jeśli jednak po prostu chcecie zdjęcia ślubne wykonać w nieco mniej charakterystycznej części Gdańska, to warto pomyśleć o Górkach Wschodnich. Rezerwat przyrody Ptasi Raj i okoliczna plaża to strzał w dziesiątkę dla osób szukających unikalnych nadmorskich kadrów! Kolejny pomysł to Wyspa Sobieszewska. Niesamowite ujęcia łączące ogrom zieleni i czyste plaże macie jak w banku.
Stara Oliwa będzie kusić secesyjnymi willami, które mają swój niepowtarzalny klimat. Podobnie jak Stocznia Cesarska czy alejki Biskupiej Górki – wszystkie te miejsca są znane tubylcom, ale rzadko umieszczane na zdjęciach z sesji plenerowych. Być może warto to zmienić?

PODSUMOWANIE

Choć sesję planujecie w obrębie jednego miasta, trudno o to, by w ciągu kilku godzin zrobić zdjęcia… wszędzie. Wybierzcie i ustalcie razem z fotografem dwie-trzy lokalizacje, które będą w miarę blisko siebie lub z bezproblemowym dojazdem. Zastanówcie się też, czego oczekujecie od pleneru ślubnego i czy obecność dużej liczby turystów będzie dla was atutem, czy też rozpraszaczem. To wszystko ma ogromny wpływ na to, czy będziecie zadowoleni z przebiegu sesji ślubnej i jej efektu. Jeśli np. lubicie ciszę i spokój tłumy na Starym Mieście mogą was bardzo stresować. Ale jedno jest pewne: niezależnie od waszej decyzji Gdańsk będzie perfekcyjnym tłem!

PODOBNE ARTYKUŁY:

Artykuł powstał przy współpracy z portalem ślubnym Wesele z klasą

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*